Od Pomysłu Do Sprzedaży Kursu W 3 Miesiące

HeyEdu Team w dniu 16 stycznia 2024 Od Pomysłu Do Sprzedaży Kursu W 3 Miesiące

Praca na etacie była moim głównym źródłem dochodu od kilku lat, ale od dłuższego czasu marzyło mi się wziąć życie we własne ręce, świadomy wyzwań i problemów z jakimi mierzy się przedsiębiorca. Krokiem milowym, który miał mi w tym pomóc miało być wydanie własnego kursu online, do którego mentalnie przygotowywałem się już od ponad roku. Dziś jestem już po pierwszym okienku sprzedażowym, które wygenerowało mi przychód w wysokości 6 700 zł. Myślisz, że to mało? To pozwól, że przybliżę Ci szerszy kontekst.

Trudne początki

Tworzenie kursu online po godzinach pracy bez dobrego planu może przysporzyć siwych włosów i mnóstwo stresu. Czułem się jak 4-letnie dziecko wpuszczone do sklepu z zabawkami. Wszystko jest cudowne, wszystko mi się podoba, wszystkiego chcę, ale nie wiem na co się zdecydować. Znalazłem mnóstwo darmowych treści dotyczących wydania własnego kursu oraz kilka płatnych materiałów. Nie wiedziałem, czy warto zainwestować czas i pieniądze na którekolwiek z nich. Aż w końcu podjąłem decyzję.

Praktyczna edukacja metodą małych zwycięstw

Jednym z ważniejszych kroków w kierunku realizacji mojego celu było dołączenie do HeyEdu. Dzięki zadaniom przetestowałem swój pomysł na kurs online, znalazłem pierwszych Klientów, stworzyłem agendę i zacząłem nagrywać pierwsze lekcje. W międzyczasie pracowałem nad rozwijaniem bloga oraz budowaniem listy mailowej. Wszystko krok po kroku, co dawało satysfakcję i poczucie, że posuwam się naprzód.

Może Cię zainteresować: Dlaczego Nie Oglądasz Kursów Online

Przedsprzedaż

Zdawałem sobie sprawę, że wszystko co robię, to nauka. Praktyczna nauka, budowanie fundamentów pod kolejne działania. Jak mawia klasyk done is better than perfect.

Plan na pierwsze okienko sprzedażowe (przedsprzedaż) miałem przygotowany również dzięki zadaniom. Wiedziałem kiedy je otworzę, kiedy skończę, jakie działania marketingowe podejmę w tym czasie oraz w jakiej cenie będzie dostępny mój kurs. Sugerując się innymi twórcami postawiłem sobie jako cel, że chcę zarobić minimum 5 000 PLN. Tyle, żeby zwróciły mi się wszystkie nakłady finansowe związane z kursem. Na większe zyski jeszcze przyjdzie czas.

Wynik

Jak już wspomniałem, przedsprzedaż zakończyłem z wynikiem 6 700 zł. 
To więcej niż zakładałem, ale to oczywiście nie koniec. 

Już wkrótce otwieram kolejne okienko sprzedażowe. Podnoszę cenę, intensyfikuję działania marketingowe, poprawiam elementy, które dotychczas były dobre, aby teraz były lepsze. Już nie buduję wszystkiego od zera, tylko dopracowuję stworzone wcześniej materiały. Przed otwarciem okienka sprzedażowego skupiam się na rozwinięciu listy mailowej, ponieważ wiem, że tu drzemie największy potencjał.

Może Cię zainteresować: Co To Jest Lead Magnet? Definicja, Przykłady

Czas

Od pierwszej myśli o stworzeniu kursu online do jego sprzedaży minęło niemal półtora roku. Jednak tak naprawdę w ciągu trzech miesięcy przeszedłem od pomysłu do pierwszych Klientów. Myślisz, że to niemożliwe? Z odpowiednią pomocą, planem oraz Twoim zaangażowaniem również jesteś w stanie tego dokonać.

O Autorze:

Adam Gabriel Dobrakowski
Twórca bloga Praktyczny Machine Learning

Może Cię zainteresować:

Close

HeyEdu Sp. z o.o. use the information you provide on this form to be in touch with you. For more information about our privacy practices please visit our Privacy Policy.