Edukacja przyszłości- hit czy kit?

HeyEdu Team w dniu 14 grudnia 2023 Edukacja przyszłości- hit czy kit?

Tytułowe pytanie zadaje sobie mnóstwo osób- zarówno obecnych Studentów, którzy postanowili sprawdzić w praktyce HeyEdu i samodzielnie znaleźć odpowiedź, ale też osoby, które wstrzymują się z decyzją o dołączeniu. 

Doskonale rozumiem te obawy, ponieważ rozwój osobisty to obszar, w który inwestują osoby świadome, które nie chcą marnować swoich pieniędzy i czasu. Być może lepszą opcją dla Ciebie będzie zakup odpowiedniej książki lub kursu online. W tym artykule wyjaśnię czym jest HeyEdu, jak działa,  jakie obszary edukacji zawiera oraz komu z pewnością nie pomoże. Dzięki temu samodzielnie zdecydujesz, co będzie najlepsze dla Ciebie.

Skąd się wzięło HeyEdu

Być może wiesz, jak wygląda sytuacja z kursami online- ludzie chętnie je kupują, ale niestety większość ich nie kończy, a tym bardziej nie wdraża wiedzy w życie. Zadaliśmy sobie pytanie, co zrobić, aby zmotywować ludzi do działania i realnie wesprzeć ich w realizacji celów. Tak zrodził się pomysł na HeyEdu.

Liczy się działanie

Kiedy kupujesz kurs online, dostajesz od razu dostęp do całego materiału. Oglądasz go kiedy chcesz i jak długo chcesz. Niestety zazwyczaj okazuje się, że nie oglądasz go wcale. A nawet jeśli oglądasz, to nie wdrażasz wiedzy w życie. W HeyEdu jest inaczej.

Dostajesz jedną lekcję w formie maila. Podzielona jest ona na dwie główne części- minimum teorii, której potrzebujesz, na przykład link do artykułu lub wideo. W drugiej części znajdziesz praktyczne zadanie do wykonania. Tylko tyle. Nic więcej. 

Zapoznajesz się z podlinkowanymi materiałami, wykonujesz zadanie i przesyłasz odpowiedź, w którym potwierdzasz wykonanie zadania. Zazwyczaj jest to screen, link do pliku lub Twojego bloga / profilu social media, itp.

Weryfikacja zadań

Twoje zadanie po przesłaniu oczekuje na sprawdzenie. Robi to Asystent Edukacji (o którym jeszcze za chwilę Ci opowiem) lub inny Student, który w dziedzinie z której właśnie się uczysz osiągnął już sukcesy. 

Twoje zadanie nie tylko zostaje sprawdzone. W odpowiedzi dostaniesz informację zwrotną, w której mogą pojawić się informacje o tym, co możesz zrobić następnym razem lepiej, czego zabrakło do zaliczenia zadania lub co było naprawdę WOW. A trzeba przyznać, że niektórzy Studenci naprawdę zaskakują efektami swojej pracy.

Asystent Edukacji

W całym procesie Twojej nauki towarzyszy Ci Asystent Edukacji. Jest on główną osobą, która sprawdza zadania, ale też odpowiada na pytania, może podpowiedzieć Ci w którym kierunku teraz warto się rozwijać, służy radą, cieszy się z Twoich sukcesów i wspiera w działaniu. 

Światy i ścieżki

W ekosystemie HeyEdu spotkasz się z nazwami światów i ścieżek. 

Świat to obszar edukacji w którym możesz się rozwijać. Przykładowo świat budowania biznesu w oparciu o produkty cyfrowe (DIGITAL SIDE HUSTLE). To duże zagadnienie, które podzielone jest na mniejsze, zwane ścieżkami. W opisanym przykładzie znajdziesz takie ścieżki jak PRODUCT BUILDING (budowanie taniego produktu cyfrowego np. ebooka), BLOGGING (tworzenie i rozwój zarabiającego bloga), MAILING (budowanie listy mailowej, pisanie newsletterów) oraz COURSE BUILDING (osobna ścieżka poświęcona wyłącznie budowie i sprzedaży Twojego kursu online). 

Siedem poziomów ścieżki

Każda ścieżka składa się z siedmiu poziomów. 

Poziom I to fundamenty, które będą niezbędne później. Dla przykładu na ścieżce blogging będzie to zakup domeny i założenie bloga. 

Im wyższy poziom, tym bardziej zaawansowane zadania. Może to być kolejny wpis na blogu, znalezienie Klienta na Twój produkt lub rozbudowanie listy mailowej. 

Poziom VII oznacza, że już naprawdę wymiatasz w temacie. 

Zależności

Pomiędzy kolejnymi ścieżkami występują zależności. Dla przykładu nie możesz rozpocząć ścieżki BLOGGING IV (nazwy światów i ścieżek pisane są wielkimi literami), jeśli najpierw nie ukończysz ścieżki MAILING III. Wynika to z logicznych zależności- na czwartym poziomie ścieżki BLOGGING wymagane jest posiadanie narzędzia do kampanii mailowych, listy mailowej oraz lead magnetu– a te budujesz właśnie na ścieżce MAILING, odpowiednio na poziomach od I do III.

Ścieżka, a zadanie

Jeden poziom konkretnej ścieżki może składać się z kilku zadań. Dla przykładu ścieżka BLOGGING I polega na uruchomieniu Twojego własnego bloga. Aby jednak było to proste i szybkie do wykonania, zostało podzielone na trzy zadania- w pierwszym znajdujesz nazwę, w drugim wykupujesz domenę i hosting, a w trzecim uruchamiasz bloga. Wszystko po to, aby nie przytłoczyć Cię ilością pracy do wykonania i szybko osiągać drobne sukcesy, które wspólnie możemy celebrować.

Wybór

Po ukończeniu każdego poziomu ścieżki, otrzymujesz wybór. Dowiadujesz się, jakie teraz możesz ścieżki realizować i wybierasz tę, która Cię najbardziej interesuje. Choć pamiętaj, że występują między nimi zależności i czasami wybór będzie niewielki.

Początek

Kiedy zaczynasz naukę w nowym świecie, zawsze rozpoczynasz od jednej konkretnej ścieżki. Zawiera ona podstawowe zadania, które będą wymagane na każdej innej ścieżce z tego świata. Dla przykładu rozpoczynając naukę w świecie DIGITAL SIDE HUSTLE, zaczniesz od ścieżki PRODUCT BUILDING I, na której przeanalizujesz Twoje dostępne zasoby i wybierzesz pierwszy pomysł na swój biznes. 

(g)Rywalizacja

Aby Twoja motywacja do nauki nie opadała, system został wzbogacony kilkoma elementami zaczerpniętymi rodem z gier RPG. Poniżej Ci je przedstawię.

Punkty doświadczenia (EXP)

Za ukończenie poziomu ścieżki zdobywasz punkty doświadczenia (EXP). Im wyższy poziom ścieżki ukończysz, tym więcej punktów dostajesz. A sumują się one do poziomu bohatera.

Poziom bohatera (Hero Level)

Zdobyte punkty doświadczenie (EXP) przekładają się na Twój poziom bohatera, czyli inaczej Hero Level. Już po ukończeniu pierwszego poziomu ścieżki wskoczysz na poziom 2, ale dopiero później zaczynają się prawdziwe bonusy.

Supermoce

Im wyższy poziom bohatera, tym więcej możliwości Cię czeka. Dla przykładu po osiągnięciu Hero Level 4 możesz wykonywać 2 zadania jednocześnie! To tak, jakby otrzymać za darmo drugi abonament do HeyEdu! A już od Hero Level 5 zaczynasz gromadzić punkty EDU. 

Punkty EDU

EDU to wewnętrzna waluta HeyEdu. Zaczynasz ją zarabiać odkąd zdobędziesz Hero Level 5. Gromadzą się one na Twoim koncie. Gdy zdobędziesz jeszcze wyższy poziom i uzbierasz ich odpowiednio dużo, możesz wymienić je na nagrody, na przykład darmowy miesiąc dla Ciebie lub kogoś bliskiego, voucher do kina lub pakiet książek. Oczywiście możliwości jest dużo więcej. 

Ranking TOP100

Najlepszą metodą jest porównywać się ze sobą, z dnia wczorajszego. Ale jeśli motywuje Cię rywalizacja z innymi, to możesz również postarać się wejść do rankingu TOP100 Studentów oraz awansować po kolejnych szczebelkach. 

Społeczność

Studenci HeyEdu tworzą pomocną społeczność, która wzajemnie sobie doradza, wymienia uwagi, pomaga i podpowiada. Tu często zaczynają się pierwsze (przed)sprzedaże i weryfikacje pomysłów na biznes. Studenci dzielą się przydatnymi pomysłami, narzędziami oraz zniżkami na stworzone produkty.

Obszary edukacji (światy)

Z pewnością zastanawiasz się, czego możesz się nauczyć korzystając z HeyEdu. Głównie znajdziesz tematy związane z przedsiębiorczością i pokrewne, przydatne podczas budowania biznesu, a dokładną listę znajdziesz poniżej.

Budowanie biznesu w oparciu o produkty cyfrowe (DIGITAL SIDE HUSTLE)

To podstawowy świat, w którym działa największa ilość Studentów. Skupia się on na budowaniu Twojego biznesu od zera lub rozwinięciu obecnego o produkty cyfrowe. Składa się on z kilku ścieżek, które przedstawiam poniżej.

PRODUCT BUILDING

Zbudujesz proste produkty cyfrowe, które będą działać, nawet gdy śpisz. Mogą one być świetnym początkiem Twojego lejka sprzedażowego do droższych produktów lub usługi. 

BLOGGING

Najbardziej wpływowi ludzie na świecie często zaczynają od bloga. Tim Ferriss, Seth Godin, Sheryl Sandberg… Na tej ścieżce stworzysz własnego bloga, będziesz pisać różnego rodzaju artykuły i zarabiać na blogowaniu!

MAILING

Wybierzesz i ustawisz swój system mailingowy, stworzysz lead magnet, zautomatyzujesz komunikację z subskrybentami i… zarobisz swoje pierwsze pieniądze z listy mailingowej. 

COURSE BUILDING

Wykorzystaj moc kursów online i ucz setki lub tysiące osób w tym samym czasie, 24/7! Na tej ścieżce dowiesz się jak sprawdzić, przygotować, opublikować i sprzedać swój kurs online idealnemu klientowi. 

SERVICE

Zbuduj własną usługę (premium), która będzie Twoim dodatkowym (a być może głównym) źródłem przychodu. Przejdź krok po kroku, od znalezienia pomysłu i wypisania korzyści, przez obsługę pierwszych Klientów, aż po zbudowanie procesu i dojście do minimum 10 000 PLN miesięcznie.

Pisanie sprzedażowe (COPYWRITING)

To pierwszy ze światów, który wspiera budowę Twojego biznesu. Jeśli chcesz prowadzić bloga, newsletter, pisać artykuły blogowe, nawiązywać relacje z ludźmi w internecie, czy tworzyć oferty, to z pewnością przyda Ci się COPYWRITING. Składają się na niego następujące ścieżki.

COPYWRITING FUNDAMENTALS

Nieważne, czy zajmujesz się marketingiem, sprzedażą, czy pracujesz w kopalni. Zasady, które poznasz są fundamentami komunikacji w obecnych czasach i na pewno wykorzystasz je w życiu już od pierwszego dnia. 

SOCIAL MEDIA COPYWRITING

Twórz viralowe posty, zwiększaj zasięgi, zachęcaj do komentowania i udostępniania, poznaj zasady, dzięki którym Twoje social media zaczną tętnić życiem.

EMAIL COPYWRITING

Docieraj do szerokiej grupy odbiorców, przedzieraj się przez systemy antyspamowe i wykorzystuj język korzyści. 

SALES PAGE COPY

Tworzenie oferty to prawdziwa sztuka. Myślisz, że Klient chce kupić wiertło, a jemu zależy na dziurze w ścianie. Przekuj cechy w korzyści. Stwórz stronę sprzedażową, która pomoże Ci dotrzeć do sakramentalnego „TAK” w postaci sfinalizowanego zakupu. 

DEALMAKING

Przestań tracić czas na wymianę dziesiątek maili. Naucz się komunikować w sposób szybki i zrozumiały dla wszystkich. 

Produktywność (PRODUCTIVITY)

Największy problem wielu osób? Brak czasu. Właśnie dlatego powstał świat produktywności, który pozwala Ci uporać się z zadaniami i odzyskać kilka godzin tygodniowo.

FOCUS

Multitasking to ściema! Naucz się skupiać niczym laser, a nie rozpraszać jak spray!

GOAL SETTINGS

Cel to nic innego jak marzenie z deadlinem. Spisz swoje marzenia, rozbij je na poziomy i przekształć je w osiągalne cele. 

PRODUCTIVITY TOOLS

Poznaj narzędzia, które pomogą Ci zwiększyć Twoją produktywność. Monitoruj aktywność i sen, zapisuj zadania i planuj je w czasie. 

HABITS

Nie trać czasu na zastanawianie się i szukanie obiekcji. Zbuduj atomowe nawyki i działaj jak automat. 

ORGANIZATION

Zdejmij ze swoich barków część obowiązków! Zacznij organizować sobie pracę, a później ją delegować. Skróć swój czas pracy do minimum dzięki odpowiedniemu zarządzaniu! 

Narzędzia AI (AI HACKERS)

Wykorzystanie narzędzi opartych o sztuczną inteligencję może znacząco przyspieszyć Twoją pracę. Właśnie dlatego nie mogło zabraknąć również takiego świata.

AI WRITING

Naucz się pisać z wykorzystaniem narzędzi AI, głównie ChatGPT. 

AI MEDIA

Twórz treści multimedialnych z wykorzystaniem narzędzi AI.

AI CHATTING

Pisz wielowątkowe zapytania z wykorzystaniem narzędzi AI, głównie ChatGPT. 

AI PRO TOOLS

Poznawaj różnorodne narzędzia wykorzystujące AI.

Marketing (MARKETING)

Nie sposób mówić o budowie biznesu bez marketingu. Ten świat jest zalecany osobom, które mają już swój produkt lub usługę (inaczej trudno będzie wykonać Ci praktyczne zadania).

BASE MARKETING

Znajdź swój błękitny ocean. Odróżniaj wartość od ceny. Testuj pomysły, rozbijaj obiekcje i pokazuj, że Twoje produkty lub usługi działają.

Poznaj metody generowania płatnego ruchu na Twoich stronach.

FREE TRAFFIC

Poznaj metody generowania darmowego ruchu na Twoich stronach.

ANALYTICS

Nie rzucaj makaronem o ścianę. Testuj i opieraj swoje wnioski na konkretnych liczbach. Monitoruj swoje działania i obserwuj jakie efekty przynoszą.

STRATEGY

Zbuduj własną strategię marketingową przynoszącą regularne zyski.

Sprzedaż (SALES)

Kolejny świat, którego nie mogło zabraknąć- jeśli masz już produkt lub usługę, naucz się sprzedawać.

SALES

Aktywnie pozyskuj Klientów. Nie bój się domykać transakcji. Działaj proaktywnie, informuj czym się zajmujesz i co sprzedajesz. 

SALES PSYCHOLOGY

Nie bój się sprzedawać. Poznaj mechanizmy na podstawie których Klient podejmuje decyzje.

STRATEGY

Możesz działać po omacku lub budować strategię, która zamieni się w Twoją machinę sprzedażową.

OFFER

Wszystko zaczyna się od propozycji. Nieważne czy będzie to PDF, strona sprzedażowa, czy wiadomość na messenger. Oferta jest ostatnim krokiem przed dokonaniem płatności.

Marka osobista (PERSONAL BRAND)

Skoro masz już biznes i działasz, potrafisz pisać i sprzedawać, to najwyższa pora na budowę marki osobistej (lub firmowej).

PERSONAL BRAND

Zbuduj markę osobistą w oparciu o własne wartości i cele. Zdecyduj co chcesz przekazywać swoją marką, współpracuj z ekspertami i bierz udział w meet-up’ach. 

BRAND COMMUNICATION

Naucz się komunikować swoją markę osobistą w odpowiedni sposób, do odpowiednich odbiorców i w odpowiednich social mediach. 

IMAGE MANAGEMENT

Przygotuj się na sytuacje kryzysowe. Nie przejmuj się krytyką. Naucz się reagować na hejterskie komentarze. Wykorzystaj je w pozytywny sposób. 

MONETIZATION

Zacznij zarabiać dzięki swojej marce osobistej. Odpowiadaj na potrzeby Klientów i społeczności. 

TECHNICAL PERSONAL BRAND

Rozwiń swoją markę osobistą o aspekt techniczny (szczególnie polecane dla programistów). Zagłęb się w Markdown i GitHub, twórz publiczne repozytoria na Stack Overflow. 

To nie wszystko!

Z obecnie dostępnych są jeszcze dwa inne światy, ale wciąż powstają nowe ścieżki i światy, w zależności od zapotrzebowania Studentów.

Finanse osobiste (PERSONAL FINANCE)

To jeden z mniej obleganych światów, ale pozwalający uporać się z niechcianymi wydatkami i dziurą w budżecie domowym. 

Aktywa cyfrowe (CRYPTO)

Zero spekulacji. Naucz się jak bezpiecznie i świadomie inwestować w świecie web3, między innymi w kryptowaluty, DeFi oraz NFT, a także jak się zabezpieczać, wykorzystując portfel fizyczny, autoryzację dwuetapową i wiele innych.

Czego nie znajdziesz w HeyEdu

Nie znajdziesz tu światów ani ścieżek, które nie wiążą się w żaden sposób z przedsiębiorczością i nie wspierają obecnych Studentów w dalszych działaniach, związanych na przykład ze śpiewaniem, grą na gitarze, robieniem zdjęć czy nurkowaniem.

Dla kogo nie jest HeyEdu

Znajduje się całkiem duża grupa osób, której HeyEdu nie będzie w stanie pomóc. Sprawdź, czy nie należysz do jednej z nich.

Mam duży i działający biznes

Twoimi wyzwaniami prawdopodobnie jest skalowanie biznesu, szukanie finansowania w postaci kredytów, dofinansowań lub inwestorów, mierzysz się z rotacją pracowników i wyzwaniami rynku. Z pewnością znajdziesz lepsze miejsca do rozwiązania tych problemów. 

Nie mam czasu (ale tak naprawdę)

Wielu Studentów dzięki zadaniom ze świata produktywności poukładało swoje obowiązki, odzyskali kilka godzin tygodniowo i teraz pracują nad własnym biznesem, bo mają na to czas. Ale zdarzały się osoby, które pracują na etacie, mają nadgodziny lub delegacje, rodziny, inne zmartwienia i nie mają nawet 15 minut dziennie na dodatkową działalność. Wtedy ta inwestycja nie ma sensu. Poczekaj, aż znajdziesz czas i wtedy pomyśl o dołączeniu.

Nie wiem czego chcę

Kilku Studentów dzięki nauce w HeyEdu odnalazło swoją ścieżkę kariery. Przykładowo Filip będąc w klasie maturalnej odkrył dzięki zadaniom zamiłowanie do narzędzi AI i postanowił związać z tym tematem swoją przyszłość. Jednak większość osób, które zaczynają naukę z HeyEdu wiedzą w jakim kierunku chcą iść- zacząć budować produkty cyfrowe, rozwijać już obecny biznes, nauczyć się zarządzać czasem, czy zdobywać umiejętności z zakresu narzędzi AI. Jeśli nie masz pewności, warto się skontaktować z Asystentem i ustalić możliwe obszary współpracy.

Nie chcę działać

Osoby, które lubią gromadzić wiedzę, czytać książki, oglądać kursy, ale nie chcą przejść do działania, nie znajdą nic dla siebie- zmarnują czas i pieniądze. HeyEdu może pomóc przełamać bariery, rozłożyć trudny proces (np. stworzenie i sprzedaż kursu online) na pojedyncze kroki zbliżające do tego celu, ale jeśli nie masz zamiaru wykonywać zadań, to szkoda Twoich pieniędzy i czasu.

Podsumowanie

Jeśli szukasz konkretnej, specjalistycznej wiedzy z danego tematu, masz już duży i działający biznes, nie chcesz działać lub nie masz na to czasu albo chcesz się rozwijać z tematów niezwiązanych z przedsiębiorczością, to HeyEdu nie jest dla Ciebie. Lepszym rozwiązaniem będzie książka, kurs online lub szkolenie stacjonarne.

Jeśli jednak zainteresował Cię któryś z obszarów edukacji, jakie oferuje HeyEdu, chcesz działać i zdobywać praktyczne umiejętności, a przy tym dobrze się bawić, liczyć na wsparcie Asystenta Edukacji oraz społeczności Studentów, to warto przetestować na własnej skórze metodę określaną jako edukację przyszłości.

Zero ryzyka

Największą obawą jest zawsze to, czy produkt mi będzie odpowiadać. Właśnie dlatego wybierając dostęp roczny otrzymujesz gwarancję satysfakcji- czyli 30 dni na zwrot bez podania przyczyny. Wykupujesz dostęp, działasz, sprawdzasz, a jeśli coś Ci się nie spodoba, rezygnujesz i dostajesz 100% kwoty z powrotem na konto. 

Ile to kosztuje

Trudno podać jedną kwotę, ponieważ w zależności od promocji i okresu na jaki wykupujesz dostęp, ceny się różnią.

Można jednak przyjąć, że miesięcznie to koszt pomiędzy 175, a 359 zł/mc.
Oczywiście niższa kwota dotyczy oferty rocznej, wyższa abonamentu miesięcznego. 

Jak zacząć

Po prostu wejdź na stronę główną heyedu.com i prześlij swoje zgłoszenie. Skontaktuje się z Tobą Asystent Edukacji, który odpowie na ewentualne pytania, doradzi, pomoże wybrać odpowiedni świat i wdroży Cię w system HeyEdu.

Dodatkowe pytania

Jeśli nie odpowiedziałem na wszystkie Twoje pytania, po prostu zgłoś się do Asystenta Edukacji i porozmawiaj z nim. Możesz wybrać kontakt mailowy lub telefoniczny. Pierwszy krok to przesłanie zgłoszenia przez formularz na stronie głównej heyedu.com

Może Cię zainteresować:

Close

HeyEdu Sp. z o.o. use the information you provide on this form to be in touch with you. For more information about our privacy practices please visit our Privacy Policy.